Technický list Xyladecor Teak Oil

1.    NÁZEV VÝROBKU XYLADECOR TEAK OIL
                                         
2.    POPIS VÝROBKU
Nízkoviskózní, mírně aromatický ošetřovací olej k ochraně a konzervaci povrchově neošetřeného zahradního nábytku z tvrdého dřeva
Díky vynikajícímu hloubkovému účinku regeneruje, ošetřuje a oživuje starý, zašedlý a matný povrch dřeva. V kombinaci s produktem XYLADECOR TEAK MÖBEL REINIGER (čistič a regenerátor hradního nábytku z tvrdého dřeva )  zvláště vhodný pro staré zašedlé dřevěné plochy.

3.    OBLAST POUŽITÍ
Starý a nový zahradní nábytek, jako jsou stoly, židle, lavičky atd., z tvrdého dřeva, např. afzelia, afrormosia, bangkirai, dub, frameri, ilomba, iroko, jatai, kaori, modřín, makoré, meranti, oregon pine, radiata pine, virginský cedr, red narra, vždyzelená sekvoja, trnovník, sapelli, sipo, teka obrovská.

4.    ODSTÍNY
Bezbarvý, týkové dřevo. Pro načervenalé druhy dřev, jako je týk, meranti, bankirai, doporučujeme barevný odstín týkové dřevo; u světlých druhů dřev, jako je dub, trnovník, iroko, pak bezbarvý.

5.    SLOŽENÍ
Alkydová pryskyřice, pigmenty, rozpouštědla a aditiva.
Hustota/20°C:        přibl. 0,845  - 0,850 g/cm³.

6.    VLASTNOSTI
Ideální prostředek pro ošetřování zahradního nábytku z tvrdého dřeva.
Dobrá penetrační schopnost, s hloubkovým účinkem.
Na povrchu zcela zasychá.
Po vyschnutí bez zápachu, odpuzující vodu a nečistoty.
Regeneruje starý, zašedlý, matný povrch dřeva.         
Oživuje přírodní kresbu dřeva.  
Vytváří rovnoměrný, hedvábný povrch.
Snadno se zpracovává. 
Pro použití v interiéru i exteriéru.

7.    POUŽITÍ
Starý a nový zahradní nábytek, jako jsou stoly, židle, lavičky atd. z tvrdého dřeva, např. afzelia, afrormosia, bangkirai, dub, frameri, ilomba, iroko

8.    PŘÍPRAVA POVRCHU
Nábytek vyčistěte čistícím prostředkem XYLADECOR TEAK MÖBEL REINIGER – omyjte, nechejte uschnout a eventuálně lehce přebruste brusným papírem nebo brusným rounem 

9.    ZPŮSOBY NANÁŠENÍ
XYLADECOR TEAK-MÖBELÖL je dodáván ve stavu připraveném k použití. Olej naneste čistým štětcem rovnoměrně a v tenké vrstvě. Poté jej lehce otřete čistým lněným hadříkem.
Po zaschnutí – přibl. 5 hodin – naneste druhý nátěr. Pro docílení zvláště pěkného povrchu u starého tvrdého dřeva se doporučuje nanést i třetí nátěr. Poté nechejte proschnout po dobu přibl. 24 hodin (nevystavujte působení deště!). Obalovou nádobu po použití znovu těsně uzavřete.

10.    VYDATNOST
Cca 5-6 m² z balení 0,75 l.

11.    BALENÍ
0,75 litru

12.    DOBA SCHNUTÍ
Schnutí (20°C/60% rel. vzdušné vlhkosti).
Proschlý po přibl. 24 hodinách.
Přepracování po přibl. 5 hodinách.

13.    ČISTĚNÍ VYBAVENÍ
Doporučujeme vizuální kontrolu stavu povrchu 1 x ročně. V případě znatelného opotřebení odstraňte nečistoty a povrch celý přetřete 1-2 x produktem XYLADECOR TEAK MÖBELOL.

14.    SKLADOVATELNOST A SKLADOVACÍ PODMÍNKY
XYLADECOR TEAK-MÖBELÖL skladujte v originálním obalu při teplotách do max. +30°C. V originálně uzavřeném obalu skladovatelný min. 10 let.

15.    OMEZENÍ POUŽITÍ
Opakovaný kontakt může mít za následek drsnou nebo popraskanou kůži.
I při zpracovávání produktů, které mají nízký obsah škodlivin, musí být dodržována obvyklá ochranná opatření. Zpracovávejte v dobře větraných prostorách.
Produkt nenanášejte stříkáním.
Nevdechujte brusný prach, používejte masku proti prachu.

Údaje odpovídají našim současným vědomostem a  znalostem. Je nutné dodržovat příslušné směrnice, normy a řemeslná pravidla. V případě pochybností nebo nejasností se obraťte na naše technické poradce.